Przejdź do treści
cwiczenia
Przejdź do stopki

POLICJANCI W DDS+

POLICJANCI W DDS+

Treść

Policjanci z Ciężkowic kolejny raz odwiedzili Seniorów w Ostruszy, aby przypomnieć im, jak bezpiecznie spędzić jesień życia. Podczas spotkania rozmawiali o sposobach, jakie wykorzystują oszuści działający metodą „na wnuczka” lub „na policjanta” i co zrobić, aby się przed nimi uchronić. 

Przestępcy bowiem nie ustają w wysiłkach, aby okradać osoby chcące pomagać np. swoim najbliższym. Dlatego też telefonują do niczego nieświadomych starszych osób, a następnie podając się właśnie za członków rodziny, opowiadają zmyśloną historię o wypadku, pilnym zabiegu medycznym lub świetnej inwestycji. Wszystko po to, aby namówić seniora na wypłacenie przez niego zaoszczędzonych pieniędzy, a następnie przekazanie im „kurierowi”, który je odbierze. Niestety, część z osób nabiera się na historię oszustów, a wówczas tracą często oszczędności całego życia. 

Najlepszą metodą, aby nie dać się okraść, jest przerwanie połączenia, jeśli tylko nieznajomy głos po drugiej stronie słuchawki zaczyna wypytywać o pieniądze, podając się za funkcjonariusza służb lub członka rodziny. O tym właśnie przypominali policjanci z Ciężkowic, którzy dodatkowo opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na wiele pytań skierowanych przez Nasze Seniorki. 

Tak jak zawsze na tego typu wydarzeniach, przekazali Seniorom ulotki i materiały profilaktyczne.

3998