Przejdź do treści
cwiczenia
Przejdź do stopki

Wycieczka do Melsztyna i Lusławic

Wycieczka do Melsztyna i Lusławic

Treść

Wczoraj udaliśmy się na wycieczkę do Melsztyna, Lusławic oraz Zakliczyna. 😍😍

1. W Melsztynie zwiedziliśmy średniowieczny zamek którego pozostałości wznoszą się na stromym wzgórzu ponad doliną rzeki Dunajec we wsi Melsztyn. Zamek po odbudowie kwadratowej wieży, jest dostępny dla turystów od 2023 roku.

2. Na trasie Naszej wycieczki krajoznawczej znalazł się Kościół Św. Idziego Opata w Zakliczynie, w którym zachwyciły Nas swoim stylem rokokowym oraz barokowym. Kościół parafialny został wybudowany w latach 1739–1768 przy wcześniejszej późnorenesansowej kaplicy z XVI/XVII wieku, wzniesionej na wzór kaplicy Zygmuntowskiej przy katedrze na Wawelu.

3. Kolejnym punktem do zwiedzenia było Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Miejsce warte odwiedzenia - które ma na celu rozwijanie talentów muzycznych najzdolniejszych młodych instrumentalistów, wokalistów oraz dyrygentów z całego świata poprzez tzw. kursy mistrzowskie, a także szerzenie rozległego dziedzictwa Krzysztofa Pendereckiego. Centrum tworzy sala koncertowa na 650 osób, biblioteka, pomieszczenia dydaktyczne (jak sale ćwiczeń), pracownie instrumentalne, sala kameralna oraz sala konferencyjna. Budowa realizowana była w latach 2010–2012.

Krzysztof Penderecki był zakochany w zaprojektowanym przez siebie ogrodzie znajdującym się w Lusławicach. Również i my zwiedzając ogród byliśmy pod ogromnym wrażeniem roślinności jaka tam się znajdywała.

4. Po długim spacerze oraz pogodzie, która wytrwała do ostatniej chwili Naszego pobytu w Zakliczynie zasłużyliśmy na przepyszne lody, które podniosły Nam cukier. Były pyszne!

Fotorelacja poniżej! Zachęcamy do obejrzenia. 😄👩‍🦳👩‍🦳👵🍦🍧🍨

3337